The Challenge

Położona w województwie małopolskim gmina Wadowice liczy sobie ponad 37 tysięcy mieszkańców, na jej terenie funkcjonują instytucje takie jak muzeum, kino, biblioteka, pływalnia czy zespoły szkół ogólnokształcących. W ramach projektu “e-Urząd rozwój elektronicznej administracji w Gminie Wadowice” został zbudowany nowoczesny portal horyzontalny, mający w przyszłości objąć wszystkie instytucje gminne i ułatwić mieszkańcom dotarcie do kluczowych inormacji.

Adres wdrażanego serisu: https://wadowice.pl/

Zakres współpracy: analiza, wdrożenie serwisu w oparciu o technologię CMS Squiz Matrix, doradztwo w trakcie wdrażania, utrzymanie nowej strony www.

Liczba wersji językowych: 2

Założenia i cele projektu:

  • Stworzenie serwisu skupiającego instytucje gminy Wadowice
  • Elektroniczny system administracyjny dla mieszkańców (e-Urząd)
  • Nowoczesny kanał komunikacyjny z mieszkańcami
  • Budowanie wizerunku gminy Wadowice poprzez spójny design serwisów
  • Wdrożenie serwisu responsywnego i spełniającego wymogi WCAG 2.0

The Solution

Opierając się na technologii CMS Squiz Matrix, Squiz wdrożył nowoczesny i spójny serwis gminy Wadowice, w które skład wchodzą strony:

Na każdej ze stron istnieje wspólna nawigacja i możliwość przełączania się z jednego serwisu na drugi. Jest zachowana spójność wizerunkowa. Dodatkowo interfejs jest przyjazny użytkownikowi.

Przedstawione na etapie przygotowania możliwości, które oferuje system Matrix spełniały wszystkie wymagania zleceniodawcy. Realizacja projektu i wdrożenie przebiegły bez zarzutów i komplikacji. Prace zakończyły się w wyznaczonym terminie. Duże doświadczenie Squiz we współpracy z sektorem administracji publicznej pozytywnie wpłynęły na przebieg współpracy oraz jakość wykonania produktu.

The Result

Efektem współpracy z firmą Squiz jest nowoczesna, horyzontalna platforma internetowa dla jednostek Gminy Wadowice. Serwis spełnia wszystkie założenia, oczekiwania i potrzeby podmiotu zamawiającego takie jak spójność, intuicyjność, responsywność, zgodność ze standardami WCAG 2.0.

Nowy serwis zapewnił:

  • Łatwiejszą komunikację z mieszkańcami.
  • Skuteczne promowanie wydarzeń kulturalnych.
  • Zwiększenie sprzedaży biletów kinowych przez internet.
  • Świadomość mieszkańców o wspólnym pochodzeniu instytucji i serwisów.

"Firma Squiz Poland dostarcza wysokiej jakości produkty, które spełniają oczekiwania klientów, są ciągle udoskonalane i pozwalają realizować stawiane cele."
- Janusz Gawron, Kierownik Wydziału Promocji

Back to the top of this page