The Challenge

Marka BGŻOptima należy do międzynarodowej grupy BNP Paribas, która działa w 74 krajach i zatrudnia ponad 190 tys. pracowników na całym świecie. Strona bankowa BGŻOptima oferuje produkty wyłącznie  związane z oszczędzaniem i pomnażaniem kapitału. Identyfikując trendy związane z cyfrową transformacją oraz oczekiwania grupy docelowej bank zdecydował się na prowadzenie komunikacji z klientami głównie w kanałach digital.

-       Adres wdrażanego serwisu: https://www.bgzoptima.pl/.

-       Zakres współpracy: analiza, wdrożenie serwisu w oparciu o technologie CMS Squiz Matrix, doradztwo w trakcie wdrożenia, integracje z systemami zewnętrznymi, praca w modelu Agile.

Założenia i cele projektu

●      Wdrożenie nowej wersji strony BGŻOptima.

● Wsparcie długoterminowej strategii marketingowej.

● Zwiększenie liczby pozyskiwanych klientów.

●      Stworzenie przejrzystej formy prezentacji produktów.

●      Zwiększenie konwersji na poziomie funduszy inwestycyjnych.

●      Personalizowanie treści na poziomie Nowy użytkownik/Klient.

The Solution

Squiz wdrożył nowoczesny serwis internetowy w oparciu o Liquid Page Layout, czyli płynny układ strony, którego polega na płynnym dostosowaniu elementów strony do szerokości przeglądarki na podstawie odniesień procentowych. W takim modelu rozmiary fontów, grafik, odległości będą proporcjonalnie zmieniane w zależności od rozdzielczości ekranu.

Serwis został oparty o CMS Squiz Matrix, który umożliwia łatwe zarządzanie poszczególnymi sekcjami oraz personalizację treści na stronie dla nowych użytkowników oraz klientów banku. System umożliwia również integrację z systemami zewnętrznymi, prezentując min. dynamiczne wykresy oraz konfiguratory.

Pełna automatyka funkcjonowania systemu CMS pozwala zaoszczędzić wiele czasu jak i kosztów związanych z przygotowaniem grafik i podstron. Dysponując kartą produktową w formie one-pagera Klient ma możliwość tworzenia w ułamku sekundy dowolnych ilość LP.

Projekt został zrealizowany w metodyce Agile.

The Result

Wynikiem prac było stworzenie serwisu BGŻ Optima, który spełnia początkowe założenia projektu oraz potrzeby banku.

Bank BGŻOptima zanotował wzrost konwersji w następujących obszarach:

-        wzrost konwersji na przykładzie pozyskania nowego Klienta za pośrednictwem Lokaty Bezkarnej 3M/3,5% – wzrost o 104% (z 5,6% do 11,4%)**

-       zwiększenie efektywności pozyskania leadów sprzedażowych – wzrost konwersji o 243%**

-       Wzrost liczby przeklików z form reklamowych umieszczonych na stronie głównej (personalizowanych na podstawie wypełnionego zdania semantycznego) na strony produktowe o 97% (z 15,8% do 31,1%)*

-       wzrost liczby kliknięć w buton „kup” na karcie produktu o 226% (z 1,9% do 6,2%)*

-       wzrost liczby dodawania funduszy do porównywanych produktów finansowych o 5732% (z 2,5% do 145,8%)*

-       wzrost liczby użytkowników, którzy zapoznali się z całą ofertą funduszową

o 495% (z 7,4% do 44,4%) *

Back to the top of this page